Відділ освіти Сокальської РДА
14:59, 8 серпня 2020 року
|80000 Львівська обл., м.Сокаль, вул.Шашкевича,86, тел.(03257)72073, osvitasokal@ukr.net | Гаряча лінія (03257)72075|
Головна Останні новини Фотогалерея Написати нам Вхід

Головне меню

Корисні посилання


Пошук
 
 

Статистика


: новини ::02.02.2018
 
Новини
  
2 лютий 2018 року

 

Педагогічна конференція«Патріарх Йосиф Сліпий-син свого народу. Крізь терни до зірок»

31 січня у Сокальській МАН відбулась педагогічна конференція, присвячена 125-ій річниці з Дня народження Патріарха  Йосифа Сліпого.
У конференції  взяли участь настоятель храму архистратига Михаїла о. Роман Синицький, завідувач  Сокальського РМК Галина Гібляк, методисти Сокальського РМК Галина Матвіїв, Оксана Рябова.  На початку конференції учителі та гості мали можливість оглянути виставку, присвячену Йосифу Сліпому, підготувала яку Світлана Михайлова, вчитель Сокальського «НВК І ст.-гімназія» імені Олега Романіва.
Любов Плюхін, методист Сокальського РМК, розповіла про життя патріарха Йосифа. Для більшості це була постать визначного громадянина, щирого українця. Він працював дуже віддано, своє життя проводив, маючи глибоку побожність, любов до Бога, любов до ближнього. Він мав релігійну і духовну мотивацію, був справжнім духовним провідником.
Продовжили розповідь про Йосипа Сліпого учні Сокальського «НВК І ст.-гімназія» імені Олега Романіва Підгайна Юлія, Кондратюк Уляна, Муж Діана, Арехта Станіслав, Бабійчук Роман «Особливе благословення з неба. Стежками життя Йосифа Сліпого». Учні розповіли про дитячі та юнацькі роки Митрополита.Настоятель храму архистратига Михаїла о. Роман Синицький зазначив, що Йосиф провів вісімнадцять років поневірянь по тюрмах, засланнях, був важко хворий, над ним збиткувалися усілякі кримінальні злочинці та опричники режиму – це й були оті терни, що випробовували його віру. Це був чоловік невтомної праці і глибокої мудрості, християнський подвижник і праведник.
Наталія Кріль, вчитель християнської етики Перетіцького НВК «ЗШ І-ІІІ ст.- дитячий садок» виступила з відеопрезентацією «Роль Йосифа Сліпого у розбудові української церкви». Вона зазначила, що Ватикан визнав, галицького митрополита Йосифа Сліпого главою Української греко-католицької церкви. Перший серед українців увійшов до священної колегії кардиналів Католицької церкви. Йосиф Сліпий створює в Римі Український духовний центр, Український католицький університет.“Патріарх Йосиф Сліпий – знайомий і незнаний”. Знайомий, бо дуже багато людей про нього чули, читали, можливо, навіть знали його, але значною мірою він ще є незнаний у багатьох аспектах.Що ж знають про цю постать наші школярі, учителі? До уваги учасників конференції було запропоновано переглянути відеоролики «Йосиф сліпий устами директорів, учнів та вчителів». Ролики підготували учні навчальних закладів та вчителі християнської етики Практика С.В. (Сокальська ЗШ І-ІІІ ст. №5), Кравчук Г.Б. (Сокальська ЗШ І-ІІІ ст. №4), Шевчук І.М.. (Сокальська ЗШ І-ІІІ ст. №2),  Ковальчук З.Є. (Жвирківська ЗШ І-ІІІ ст.).Про вшанування пам’яті Йосипа Сліпого в Україні розповіла Стефанія Хмара, вчитель християнської етики Стенятинської ЗШ І-ІІІ ст.Активну участь в обговоренні взяли завідувач Сокальського РМК Галина Василівна Гібляк, о. Роман, вчителі християнської етики Шевчук Ірина Мирославівна, Кравчук Галина Богданівна, Михайлова Світлана Олексіївна, Луцик Світлана Михайлівна.~6~   Ми хочемо, щоб цей ювілей розбудив цікавість і бажання пізнати патріарха, його особу і його ідеї. Блаженніший Любомир говорить, що треба наслідувати патріарха Йосифа, а щоб наслідувати – потрібно його знати його.
^

автор
підпис

Конкурс патріотичної тематики про історію українського козацтва

  25 січня у приміщенні Сокальського НВК «ЗШ І – гімназія імені Олега Романіва» відбувся фінал районного конкурсу патріотичної тематики про історію українського козацтва, Української Галицької Армії, Української Військової Організації, Організації Українських Націоналістів  і Української Повстанської Армії «Відун» серед учнів старшої вікової категорії (8 – 11 класи).Цей конкурс проходив під егідою «Молодої Просвіти» Сокальщини. Учнівські команди з різних шкіл Сокальського району змагалися у двох турах усної вікторини. Ведучим  фіналу районного конкурсу був керівник гуртка – методист Сокальського БДЮТ Олег Черешневський.Перше місце у фіналі конкурсу вибороли команди Сокальської СШ   І – ІІІ ст. № 3, Великомостівського НВК «ЗШ І – ІІІ ст. – ліцей» і Сокальської ЗШ І – ІІІ ст. № 2. Друге місце зайняли команди Волицької ЗШ І – ІІІ ст., перша і друга команди Сокальського НВК  «ЗШ І ст. – гімназія  імені Олега Романіва». Третє місце – в першої та другої команд Сокальської ЗШ І – ІІІ ст. № 5 і Жвирківської ЗШ І – ІІІ ст.  У індивідуальному заліку фіналу районного конкурсу «Відун» серед учнів старшої вікової категорії перше місце виборов Ярослав Шукатка (команда  Сокальської СШ І – ІІІ ст. № 3) Друге місце поділили учень Великомостівського НВК «ЗШ І – ІІІ ст. – ліцей» Віталій Цибак, учениця Сокальської ЗШ І – ІІІ ст. № 2 Софія Размук, учні Сокальського НВК «ЗШ І ст. – гімназія імені Олега Романіва» Христина Яворська і Дмитро Цюзик. У чемпіонаті районного конкурсу «Відун» серед учнів 8 – 11 класів перше місце поділили учні Сокальського НВК «ЗШ І – гімназія імені Олега Романіва» Олеся Шевчук і Христина Яворська. Друге місце зайняла учениця Жвирківської ЗШ І – ІІІ ст. – ліцей» Христина Гнатюк, а третє посів учень Сокальського НВК «ЗШ І ст. – гімназія імені Олега Романіва» Анатолій Нагорнюк.

30 січня у приміщенні
Сокальської ЗШ І – ІІІ ст. № 2 відбувся фінал районного конкурсу патріотичної тематики «Відун» серед учнів молодшої вікової категорії (5 – 7 класи). Цей конкурс проходив також під егідою «Молодої Просвіти» Сокальщини. Фінал цього районного конкурсу теж вів керівник гуртка – методист Сокальського БДЮТ Олег Черешневський.Перше місце у фіналі конкурсу виборола команда Великомостівського НВК «ЗШ І – ІІІ ст. – ліцей». Друге місце зайняли команди Сокальського НВК «ЗШ І ст. – гімназія  імені Олега Романіва», перша і друга команди Сокальської ЗШ І – ІІІ ст. № 2.  Третє місце – у команди Сокальської ЗШ         І – ІІІ ст. № 5. У індивідуальному заліку фіналу районного конкурсу «Відун» серед учнів молодшої вікової категорії перше місце виборола Ярина Микитишин (команда  Сокальського НВК «ЗШ І ст. – гімназія імені Олега Романіва»). Друге місце зайняла учениця 5 – А класу Сокальської ЗШ І – ІІІ ст. № 2 Софія Козіброда, а  третє місце поділили учениця Великомостівського НВК «ЗШ І – ІІІ ст. – ліцей» Світлана Вільчик і учениця 7 – А класу Сокальської ЗШ І – ІІІ ст. № 2 Софія Борсук.У чемпіонаті районного конкурсу «Відун» серед учнів 5 – 7 класів перше місце посіла учениця Сокальської ЗШ І – ІІІ ст. № 5 Вікторія Колянко. Друге місце виборола учениця Сокальського НВК «ЗШ І ст. – гімназія імені Олега Романіва» Ярина Микитишин, а третє – зайняли учениця Сокальської ЗШ І – ІІІ ст. № 5 Вікторія Завішенець і учениця Сокальського НВК           «ЗШ І ст. – гімназія імені Олега Романіва» Анастасія Шнер.


  


^

автор
підпис

 Інтерактивний круглий стіл "Пам`ятай про Крути!.."

Що рушило їх у крутянський сніг під кулі і багнети лютого безжального ворога, п’яного більшовицького бидла, що перлося з Півночі встановлювати свій „новий світ” на наших землях? Чи хто платив їм, чи хто примушував під острахом військового трибуналу? Ні, нічого такого не було. А що ж було? А була – нестямна Любов до Рідної Землі...
І вже від того далекого зимового дня 1918 року розпочався довгий-предовгий шлях боротьби і горіння, смертей і перемог, шлях до Української Самостійної Соборної Держави, шлях, що не закінчений ще й досі…Що потрібно робити сьогоднішнім юнакам і дівчатам, щоб згодом жити в успішній державі, не повторюючи помилок предків?
Пластуни сокальського осередку "Пласту- НСОУ" поставили собі за мету обговорити це питання під час серії засідань інтерактивного круглого столу "Пам`ятай про Крути".В планах - провести дану акцію в загальноосвітніх школах міста Сокаля, залучаючи до діалогу лідерів учнівського самоврядування. Сьогодні перше засідання відбулось у стінах Сокальської ЗШ І-ІІІ ст. №2. Завтра зустрічаємось з гімназистами...^

автор
підпис


Тел. гарячої лінії (03257) 7-20-75
Copyright MyCorp © 2007 Відділ освіти Сокальської райдержадміністрації www.sokal.lviv.ua