Відділ освіти Сокальської РДА
07:12, 9 грудня 2022 року
|80000 Львівська обл., м.Сокаль, вул.Шашкевича,86, тел.(03257)72073, osvitasokal@ukr.net | Гаряча лінія (03257)72075|
Головна Останні новини Фотогалерея Написати нам Вхід

Головне меню

Корисні посилання


Пошук
 
 

Статистика


: новини ::09.11.2016
 
Новини
  
9 листопад 2016 року

 

 День української писемності та мови

 
9 листопада в Україні святкують День української писемності та мови, який відзначають щорічно в день вшанування пам`яті Преподобного Нестора-Літописця.  З метою утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу, підвищення рівня мовної освіти й культури громадськості, удосконалення навиків майстерного володіння словом з нагоди відзначення Дня української писемності та мови в навчальних закладах району заплановано провести відповідні заходи з 07.11.16р. – по 14. 11. 2016 року:
    Святкова лінійка до Дня української писемності та мови.
    Виставка літератури «Чари барвінкового слова».
    Конкурс з української мови ім. П.Яцика.
    Конкурс молодих прозаїків ім. Катрі Гриневичевої.
    Мовно-літературний конкурс учнівської молоді ім.Т.Г.Шевченка.
    Флеш-моб «Одягни вишиванку».
    Усний журнал, присвячений Дню писемності та мови «Етапи розвитку української мови».
    Тематичні уроки «Українська мова в моєму житті та житті моєї родини».
    Виставка художніх, публіцистичних та наукових творів,  статей про роль слова в нашому житті.
    Перегляд презентації «Українська писемність і мова».
    Інформаційна хвилина «Рідна мова на чужині ще милішою стає».
КВК до Дня української писемності та мови  для учнів  8-10  класів «Люби, вивчай рідну мову!».
    Конкурс  творчих робіт: «Мова-душа нації», «Українська мова у моєму житті та житті моєї родини».
    Літературно-музична композиція «Рідна мово моя, пісенна, пелюсткова і ніжна, як              спів солов’я».
  В умовах, які склалися в нашій країні, українська мова набула особливої ваги – вона стала символом миру і єднання нації. Заплановано провести  урок доброти і єднання «Там, де живе рідна мова, живе український народ», який проходитиме в навчальних закладах району для учнів 5-7 класів.   Учні матимуть можливість перевірити свої знання з української мови, взяти участь в мовних змаганнях «Яка чудова українська мова!».
   З 7 по 9 листопада для учнів і вчителів у навчальних закладах буде організовано книжкову виставку «Писемність та мова – жива плоть, яка створювалась мільйонами поколінь».
    Великий український вчений, мовознавець Іван Огієнко сказав: «Мова – душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб». Любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже мова, як і Україна, — у нашому серці, і починається вона з кожного з нас».


 ^

автор
підпис

 ПІДСУМКИ ВЧИТЕЛЬСЬКОГО КОНКУРСУ ІЗ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

«Яскраве світло класики та сучасної літератури»

У жовтні відбувся Всеукраїнський конкурс на кращий конспект уроку чи позакласного заходу «Яскраве світло класики та сучасної літератури». У конкурсі взяло участь понад 70 учасників. Усі вчителі  отримали сертифікати, а переможці дипломи та в подарунок книжку Анни-Марії Богосвятської «Як зробити смачний, ароматний, кольоровий урок літератури» із авторським підписом. Голова журі конкурсу доктор філологічних наук Ольга Ніколенко відзначила високий рівень усіх надісланих на конкурс розробок уроків і позакласних заходів. Вітаємо призера конкурсу Наливайко Олену Євгенівну, вчителя зарубіжної літератури Сокальської ЗШ І-ІІІ ст.№2, яка посіла ІІІ місце у номінації «Позакласний захід із зарубіжної літератури» сценарій «Квіти улюбленому письменникові».  Бажаємо Вам нових творчих перемог! Щиро дякуємо за креативний  підхід та фахову майстерність! Матеріали конкурсу будуть надруковані у журналі «Зарубіжна література в школах України». 


^

автор
підпис

 Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

 
зустріч із поетом  О. Зімбою
зустріч із поетом О. Зімбою
      Цьогорічний жовтень –  був  багатим для шкіл Сокальського району і шкільних родин  на свята працівників освіти,  Покрови Пресвятої Богородиці, День  українського козацтва, День захисника  України. Для шкільних бібліотекарів цей місяць також надзвичайно особливий, оскільки в жовтні в усіх навчальних закладах району пройшов Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом  «Книга і читання – важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів».Впродовж місяця у школах району було проведено такі заходи - інформаційна лінійка, «Львівський форум. Вчителі показали такі презентації: «Величні постаті України: І. Я. Франко - 160 років  з дня народження», «Життя і творчість Івана Франка», «Від папірусу до книги», «Видатна українська майстриня Катерина Білокур». Проведено конкурси на краще читання поезії Івана Франка «Франкова криниця», «Україна – земля козацька», бібліотечні уроки «З чого складається книга?», «Вивчаємо абетку – 1клас», «У країні словників, довідників, енциклопедій»; книжкові виставки: «Вічний Каменяр», «Казковий дивосвіт», «Книга – джерело мудрості», «Її величність книга». Відбулася зустріч із поетом  О. Зімбою (див. фото); проведено Брейн - ринг  «В гостях у казки»- Бліц-опитування «Бібліотека, книга, читач»- Перегляд відео: «Цікаві факти про бібліотечну історію». Інтелектуальна гра “ЩО?” “ДЕ?” “КОЛИ?” для учнів і вчителів. Літературно-мистецьке свято “Юні читайлики”, екскурсії до сільських та міських бібліотек. Виховні заходи: «День українського козацтва та захисника України».^

автор
підпис


Тел. гарячої лінії (03257) 7-20-75
Copyright MyCorp © 2007 Відділ освіти Сокальської райдержадміністрації www.sokal.lviv.ua