9 листопада в Україні святкують День української писемності та мови, який відзначають щорічно в день вшанування пам`яті Преподобного Нестора-Літописця. З метою утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу, підвищення рівня мовної освіти й культури громадськості, удосконалення навиків майстерного володіння словом з нагоди відзначення Дня української писемності та мови в навчальних закладах району заплановано провести відповідні заходи з 07.11.16р. – по 14. 11. 2016 року:
Святкова лінійка до Дня української писемності та мови.
Виставка літератури «Чари барвінкового слова».
Конкурс з української мови ім. П.Яцика.
Конкурс молодих прозаїків ім. Катрі Гриневичевої.
Мовно-літературний конкурс учнівської молоді ім.Т.Г.Шевченка.
Флеш-моб «Одягни вишиванку».
Усний журнал, присвячений Дню писемності та мови «Етапи розвитку української мови».
Тематичні уроки «Українська мова в моєму житті та житті моєї родини».
Виставка художніх, публіцистичних та наукових творів, статей про роль слова в нашому житті.
Перегляд презентації «Українська писемність і мова».
Інформаційна хвилина «Рідна мова на чужині ще милішою стає».
КВК до Дня української писемності та мови для учнів 8-10 класів «Люби, вивчай рідну мову!».
Конкурс творчих робіт: «Мова-душа нації», «Українська мова у моєму житті та житті моєї родини».
Літературно-музична композиція «Рідна мово моя, пісенна, пелюсткова і ніжна, як спів солов’я».
В умовах, які склалися в нашій країні, українська мова набула особливої ваги – вона стала символом миру і єднання нації. Заплановано провести урок доброти і єднання «Там, де живе рідна мова, живе український народ», який проходитиме в навчальних закладах району для учнів 5-7 класів. Учні матимуть можливість перевірити свої знання з української мови, взяти участь в мовних змаганнях «Яка чудова українська мова!».
З 7 по 9 листопада для учнів і вчителів у навчальних закладах буде організовано книжкову виставку «Писемність та мова – жива плоть, яка створювалась мільйонами поколінь».
Великий український вчений, мовознавець Іван Огієнко сказав: «Мова – душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб». Любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже мова, як і Україна, — у нашому серці, і починається вона з кожного з нас».
|
зустріч із поетом О. Зімбою |
|
Цьогорічний жовтень – був багатим для шкіл Сокальського району і шкільних родин на свята працівників освіти, Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва, День захисника України. Для шкільних бібліотекарів цей місяць також надзвичайно особливий, оскільки в жовтні в усіх навчальних закладах району пройшов Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Книга і читання – важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів».Впродовж місяця у школах району було проведено такі заходи - інформаційна лінійка, «Львівський форум. Вчителі показали такі презентації: «Величні постаті України: І. Я. Франко - 160 років з дня народження», «Життя і творчість Івана Франка», «Від папірусу до книги», «Видатна українська майстриня Катерина Білокур». Проведено конкурси на краще читання поезії Івана Франка «Франкова криниця», «Україна – земля козацька», бібліотечні уроки «З чого складається книга?», «Вивчаємо абетку – 1клас», «У країні словників, довідників, енциклопедій»; книжкові виставки: «Вічний Каменяр», «Казковий дивосвіт», «Книга – джерело мудрості», «Її величність книга». Відбулася зустріч із поетом О. Зімбою (див. фото); проведено Брейн - ринг «В гостях у казки»- Бліц-опитування «Бібліотека, книга, читач»- Перегляд відео: «Цікаві факти про бібліотечну історію». Інтелектуальна гра “ЩО?” “ДЕ?” “КОЛИ?” для учнів і вчителів. Літературно-мистецьке свято “Юні читайлики”, екскурсії до сільських та міських бібліотек. Виховні заходи: «День українського козацтва та захисника України».