Відділ освіти Сокальської РДА
19:13, 20 червня 2024 року
|80000 Львівська обл., м.Сокаль, вул.Шашкевича,86, тел.(03257)72073, osvitasokal@ukr.net | Гаряча лінія (03257)72075|
Головна Останні новини Фотогалерея Написати нам Вхід

Головне меню

Корисні посилання


Пошук
 
 

Статистика


: новини ::18.01.2016
 
Новини
  
18 січень 2016 року

 

Творче самовдосконалення

   
  Відповідно до наказу відділу освіти та  з метою виявлення творчої ініціативи
вчителів, стимулювання їх до постійного самовдосконалення, підвищення професійної майстерності, популяризації застосування сучасних інноваційних технологій навчання, поширення перспективного педагогічного досвіду  13 cічня 2016 року на базі Сокальського НВК «ЗШ І-ІІІ ст.№2-ліцей» було проведено конкурс на кращу презентацію до уроку «Я у світі»  у 3-4 класах серед учителів початкових класів ЗНЗ району.

      Конкурс проводився  у формі презентації методичних матеріалів до уроку.  

        На розгляд  журі було представлено  15 робіт  із 14  ЗНЗ району.  Найбільшу кількість конкурсних робіт подали учителі початкових класів Сокальського та Забузького освітніх округів та учителів, які викладають предмет у 3 класі.

       З метою   підвищення  кваліфікації педагогічних  кадрів у  сфері використання  інформаційно-комунікаційних   технологій   на уроках  у початкових класах, забезпечення  стовідсоткового  володіння  ІКТ було проведено контрольну роботу: практичне знання комп’ютера.    

   Конкурсантів  оцінювало компетентне журі, до  складу якого входили досвідчені вчителі району, неодноразові  учасники педагогічних конкурсів, а саме: Пинка Н.М.,  вчитель-методист Сокальського НВК «ЗШ І-ІІІ ст..№4 - ліцей»,  Марущак Г.Г., старший вчитель    Сокальського НВК ЗШ І-ІІІ ст..№2 –ліцей,     Шульган Л.І.,   вчитель  вищої кваліфікаційної категорії Сокальської ЗШ І-ІІІ ст.№5.  

    При оцінюванні конкурсних робіт члени журі враховували:  відповідність змісту презентації поставленим дидактичним цілям і завданням;  технологічну та методичну грамотність виступу, вміння презентувати власні методичні ідеї, творчий підхід до вирішення проблеми; оформлення матеріалів відповідно вимог: стислість і лаконічність викладу, максимальна інформативність тексту, розташування інформації на слайді.

     Учасники  конкурсу чітко і правильно продумали послідовність технологічних операцій, форми і способи подачі інформації під час презентації.

Варто відзначити презентації таких учасників: Сень Н.Д. (Войславицька  ЗШ І-ІІ ст.), Петрівську Г.П. (ЖвирківськаЗШ І-ІІІ ст.), Свистун Г.В. (Сокальська ЗШ І-ІІІ ст..№5), Дмитрів Л.Г. (Бояницька ЗШ І ст.),     Пелипишин І.С. (Поторицька  ЗШ І-ІІІ ст.).

    На високому рівні контрольну роботу виконали: Люба Л.Є.  (Бояницька ЗШст.),  Середа О.Я. (Телязька ЗШ І-ІІ ст.).  

     Посилаючись на протокол рішення журі конкурсу   визнано переможцями і призерами  

 серед вчителів  3 класу: 

  І місце – Сень Н.Д., вчителя  початкових  класів    Войславицької ЗШ І-ІІ ст.;

  ІІ місце -  Дмитрів Л.Г., вчителя  початкових класів Бояницької ЗШ І ст.;

                - Свистун Г.В.,  вчителя початкових  класів  Сокальської ЗШ І-ІІІ ст..№5;

                - Петрівську Г.П., вчителя початкових класів Жвирківської ЗШ І-ІІІ ст..

  ІІІ місце – Середу О.Я., вчителя початкових класів Телязької ЗШ І-ІІст.;

                  -  Балко Н.Б., вчителя початкових класів Великомостівського НВК «ЗШ І-ІІІ ст..-ліцей».  

  серед вчителів  4 класу: 

І місце – Пелипишин І.С., вчителя початкових класів Потрицької  ЗШ І-ІІІ ст..

ІІ місце – Любу Л.Є., вчителя  початкових класів Бояницької ЗШ І ст.;

ІІІ місце – Хому О.Б., вчителя  початкових класів  Тудорковицького НВК «ЗШ І-ІІ ст..-дитячий садок».


Професія вчителя – вічний екзамен,

Глибокий і довгий, як сивий Дніпро.

Професія вчителя – вічний екзамен

На мудрість, на чесність, народність, добро.

Успіхів вам і творчих злетів!!!    

                                                        Кулик А. С. - методист Сокальського РМК

 

 

 

  

^

автор
підпис

Семінар вчителів початкових класів

 
         
Сокальська СШ І-ІІІ ст.№3   11 січня 2016 року привітно зустрічала учасників семінару – практикуму на тему: «Урізноманітнення методів і прийомів роботи на уроках української мови з метою формування мовленнєвої компетентності молодшого школяра».      Семінар-практикум був організований на базі досвіду  вчителя – методиста Сокальської СШ І-ІІІ ст..№3  Кіселик Галини Омелянівни  з використанням елементів тренінгу та проведений згідно плану:

   - Підвищення ефективності уроку у початкових класах шляхом використання  навчальних ігор.

  -  Сучасний урок української мови у початкових класах з використанням мультимедійних засобів.

  - Психологічний тренінг для вчителів початкових класів:«Психогімнастичні ігри і вправи  для  молодших школярів».

       У семінарі взяли участь  методист  РМК та  вчителі шкіл району, які прагнуть підвищити свої знання з даної теми.

     Для зміцнення і розширення пізнавальних інтересів молодших школярів, зазначила Галина Омелянівна,  учителі мають наповнювати уроки цікавим змістом і формами роботи, які вводять дитину в чарівний світ знань легко й непомітно, допомагають їй самостійно розкрити складні та незрозумілі на перший погляд поняття, захоплюють її новизною, нестандартністю, підвищують мотивацію. Серед таких форм організації навчальної діяльності учнів чільне місце посідають уроки, наповнені ігровими вправами та цікавими змістовними завданнями. Вона з високою майстерністю презентувала  свій досвід роботи з даної проблеми та надала цінні рекомендації своїм колегам, щодо використання мультимедійних засобів  під час проведення уроків української мови.

        Вчитель вищої кваліфікаційної категорії Войславицької ЗШ І-ІІ ст.. Сень Надія Данилівна провела психологічний тренінг для вчителів початкових класів з теми:«Психогімнастичні ігри і вправи  для   молодших школярів». Психологічний тренінг як умова для формування пізнавальної мотивації розкривається у його спрямуванні на відчуття успіху та насолоди від праці. Коли діяльність здатна породити почуття задоволення, позитивні емоції, то заняття нею викликає інтерес й бажання до подальших дій у вирішенні нових завдань. Використання тренінгів в початкових класах є явищем нерозповсюдженим, а для учнів – цікавим та незвичайним. Це в першу чергу гра, яка спрямована на розвиток. Під час проведення тренінгу в психіці дитини поступово відбувається подолання таких особистісних вад, як: скутість у спілкуванні, занижена самооцінка, злість, лінь, розвиваються комунікативні вміння, здатність до самоаналізу та самооцінки. Учасники семінару проявили активну участь у тренінговому занятті.

        Семінар пройшов змістовно, цікаво й результативно.  

^

автор
підпис

Схвалено нові перспективні досвіди кращих педагогівСокальщини

    Багато учителів району працюють на творчому, дослідницькому рівнях, займаються науково-методичною діяльністю, результативно інтегрують інноваційні технології у свою роботу та формують власний досвід.   

       12 січня 2016р. відбулося чергове засідання ради Сокальського методичного кабінету.

   Рада схвалила перспективні педагогічні досвіди кращих педагогів району: Криштальської Наталії В’ячеславівни,  учителя Сокальської СШ І-ІІІст. №3 на тему «Розвиток музично-творчих здібностей учнів»; Практики Світлани Василівни, учителя Сокальської ЗШ І-ІІІст. №5 на тему «Використання інноваційних технологій на уроках християнської етики як засіб формування творчої особистості та обдарованості учня». Досвід роботи Практики С.В. узагальнений у методичний посібник.

        Усі досвіди схвалені радою, оцінені як актуальні, такі що мають елементи новизни,  сприяють вирішенню основних завдань, що стоять перед системою освіти на сучасному етапі її розвитку. Учителі продемонстрували матеріали, що свідчать про високу результативність  досвіду. Представлені авторами методичні ідеї продемонстрували їх доказовість,  стабільність, спадкоємність, перспективність, наукову обгрунтованість.

   Також заступник директора Великомостівського НВК «ЗШ І-ІІІст. – ліцей» Пальцева І.В. презентувала досвід колективу школи з проблеми «Організація дослідницької та природоохоронної діяльності школярів в контексті роботи школи в еколого-натуралістичному напрямку». Колектив закладу  з 2009 року виробив сучасну, оригінальну, всебічну систему роботи з екологічної роботи, яка інтегрує в собі дієвий управлінський та науково-методичний супровід, науково-дослідну, природоохоронну, виховну діяльність із застосуванням сучасних форм роботи з педагогами та учнями. Досвід роботи Великомостівського НВК «ЗШ І-ІІІст. – ліцей» узагальнений у методичний посібник.

       Усі виступи авторів ППД відзначалися високою переконливістю,  послідовність висловлювань, точністю формулювання основних ідей,  були логічними та доказовими, цікавими та творчими.

     За рішенням ради усі представлені членам ради методичні напрацювання будуть поширені серед учителів району, популяризуватимуться на сайті районного методичного кабінету та будуть внесені у каталоги районної медіа-теки та каталог «Перспективний досвід педагогів навчальних закладів Сокальського району».

 Рада РМК клопотатиме вчену раду Львівського ОІППО про схвалення досвідів Практики С.В. та Криштальської Н.В. на обласному рівні.

Голова ради, завідувач РМК Галина Гібляr

 

 

^

автор
підпис


Тел. гарячої лінії (03257) 7-20-75
Copyright MyCorp © 2007 Відділ освіти Сокальської райдержадміністрації www.sokal.lviv.ua