Відділ освіти Сокальської РДА
23:43, 10 серпня 2020 року
|80000 Львівська обл., м.Сокаль, вул.Шашкевича,86, тел.(03257)72073, osvitasokal@ukr.net | Гаряча лінія (03257)72075|
Головна Останні новини Фотогалерея Написати нам Вхід

Головне меню

Корисні посилання


Пошук
 
 

Статистика


: новини ::23.02.2017
 
Новини
  
23 лютий 2017 року

 

 Семінар-практикум вчителів української мови та літератури

"Сучасні підходи до типології та структури уроків  української мовиз метою якісної підготовки до ЗНО"
22  лютого на базі Сокальської СШ І-ІІІ ст.№3 відбувся семінар-практикум  вчителів української мови та літератури на тему «Реалізація мовознавчих компетенцій у змісті сертифікаційних робіт з українськоїмови та літератури у форматі ЗНО».
Методист Любов Плюхін тавчитель української мови та літератури Сокальської СШ І-ІІІ ст. №3 Софія
Мигаль провели практичне заняття з вчителями щодо написання власноговисловлення у форматі ЗНО.
  Це було третє засідання у цьому навчальному році. Вчителі продовжили роботу над завданням, яке передбачає створення учасником зовнішнього незалежного оцінювання власного висловлення на дискусійну тему:вдосконалювали вміння щодо написання тези до власного висловлення; мали можливість спробувати себе у ролі  учасника ЗНО; зачитували  твочі роботи, над якими працювали вдома, тема «Напевно, ви самі помічали, що одні люди мають змалку гарну пам’ять, миттєву реакцію, гнучке мислення, а іншинайменші досягнення даються з великим трудом. Хоча успіху в житті
досягають як обдаровані, так і працьовиті.
 Цікаво, талановитими народжуються чи стають з часом?
 Активну участь семінарі взяли Токаж С.С., Шукатка Л.М., вчителі української мови та літератури Сокальської СШ І-ІІІ ст. №3, Матвіїва Г.В, Михайлишин С.М., вчителі  української мови та літератури Сокальської ЗШ І-ІІІ ст. №4, Бойчук О.І.- Варязька ЗШ І-ІІІ ст., Процюк О.О., Ковальчук Т.О. - Сокальська гімназія імені Олега Романіва.  Результатом роботи семінару буде підбірка учнівських творів у форматі ЗНО.
Мигаль С.Г. проаналізувала минулорічні апеляційні роботи ЗНО. Звернула увагу на написання аргументів та прикладу з літератури.
 Сподіваємось, що цей семінар допоможе словесникам краще розвивати мовне чуття учнів, формувати вміння зіставляти, порівнювати, аргументовано доводити свою точку зору або спростувати хибні твердження,робити висновки; формувати активну життєвупозицію дітей. 

^

автор
підпис

 Екскурсія в історико-краєзнавчий музей «Сокальщина»   

З нагоди Міжнародного дня рідної мови учні  8 класу разом з класним керівником  Голодригою Т.В. відвідали історико-краєзнавчий музей «Сокальщина», який розташований у Сокалі.Національна культурна та історична спадщина є важливою складовою історичної пам’яті кожної нації. У житті кожного народу є трагічні і героїчні події та пов’язані з ними місця, які формують його історію, свідомість, визначають характер буття, місце і роль у світових цивілізаційних процесах.Історико-краєзнавчий музей  «Сокальщина»   -  для відвідувачів культурний та духовний  провідник  у минуле і сьогодення нашого народу. Він допомагає зрозуміти національну історію, осягнути та зберегти неосяжний спадок рідної культури. Основне завдання і мета існування музею – це збереження історичної і культурної спадщини.
Учні  школи переглянули всі експозиції музею та прослухали дуже цікавий екскурсійний супровід, мали змогу долучитись до цінних старожитностей: історичних документів, світлин, предметів побуту, стародавнього одягу, вишиваних речей, архифактів, пов’язаних з історичним минулим рідного краю, із сумними подіями сьогодення. До глибини душі пройняли  розповіді екскурсоводів про видатних людей,  старожилів Сокальщини, їх сімейними реліквіями, які стали експонатами музею. У музеї  розповіли як здійснюють культурно-освітню, науково-дослідницьку, експозиційну, фондову роботу, займаються комплектуванням музейних зібрань, залучають жителів міста та району до надбань місцевої історико-культурної спадщини.Музей постійно співпрацює з майстрами декоративно-прикладного мистецтва. На даний час у музеї триває виставка «Ляльковий вернісаж». Вона присвячена нашим українським традиціям та увібрала у себе все починаючи із старовини і включаючи сьогоденням. В експозиції демонструються 250 різноманітних ляльок, які були виготовлені вихователями дошкільних навчальних закладів району, батьками спільно із дітьми.Це були незабутні враження!  Учні веселі та щасливі повернулися додому.

 


^

автор
підпис

 Міжнародний день рідної мови!

  21 лютого пройшов загальношкільний урок до Міжнародного дня рідної мови. В день рідної мови учнів та вчителів Поторицької школи об"єднав також флешмоб "Одягни вишиванку".Учні 5-7 класів слухали про історію виникнення свята, зачитували мовні  обов"язки громадян, розв"язували ребуси, переглядали відеофрагмент  про походження слів "дошка","коридор","чай","котлета", "борщ","каша" .8-10 класи переглядали відеоролики про історію свята, трагічні сторінки історії української мови, цікаві факти про українську мову.Вишиванка - символ Батьківщини, дзеркало народної душі – так говорять мудрі люди про наш національний одяг. Він сприймається більш вагомо, ніж одяг регіональний, і якщо місцевий одяг репрезентує собою тільки одну частину України, то національний одяг – всю Cоборну Україну, всю націю! Це те, що об’єднує всіх нас.  Нас учнів Поторицької школи.


^

автор
підпис

 ЗАСІДАННЯ ШКОЛИ МОЛОДОГО ВЧИТЕЛЯ

Система навчальної та виховної роботи повинна спрямовуватись на те, щоб виявити потенціал особистості учня, створити сприятливі умови для його розвитку в школі та подальшому самостійному житті.Актуальною є ідея інтеграції, оскільки це необхідний дидактичний засіб, за допомогою якого можна створити у свідомості учнів цілісну картину світу. Набуття школярами інтегрованих знань стає загальним завданням школи.Згідно нових стандартів освіти, зміст програм  природничих предметів в старшій школі передбачається об′єднанням в інтегровані курси.Проблемі інтегрованого навчання було присвячено засідання школи молодого вчителя , яке  відбулось 20 лютого в Поторицькій ЗШ І-ІІІ ст.Слухачі школи були присутні на інтегрованому уроці біології та фізики в 8 класі на тему «Зорова сенсорна система», який провели вчителі Батіг Олена Іванівна та Білик Олеся Іванівна.
Керівник ШМВ виступила із доповіддю, в якій проаналізували перспективи інтегрованого навчання, розповіла про вимоги до підготовки та проведення інтегрованих уроків.Грицик Світлана Дмитрівна вчитель вищої категорії Сокальської СШ І-ІІІ ст. №3 провела майстер-клас на тему «З досвіду викладання біології за новими стандартами в 8 класі» .Поділилась досвідом роботи щодо особливостей викладання хімії в 8 класі вчитель вищої категорії, старший вчитель Галятовська Наталія Богданівна (Великомостівська ЗШ І-ІІІ ст.).Також були обговорені психологічні аспекти певних проблемних ситуацій, з якими зустрічаються вчителі   та можливі шляхи їх толерантного розв’язання


 ^

автор
підпис


Тел. гарячої лінії (03257) 7-20-75
Copyright MyCorp © 2007 Відділ освіти Сокальської райдержадміністрації www.sokal.lviv.ua